Site haberleri

Moodle

Picture of Mersin BM Moodle Yöneticisi
Moodle
by Mersin BM Moodle Yöneticisi - Wednesday, 18 September 2019, 12:10 PM

Sevgili Öğrencilerimiz,

Yeni Eğitim ve Öğretim yılında sizlere üstün başarılar diliyoruz. Moodle'da yeni dönem için gerekli düzenlemeler yapılmış ve kullanımınıza sunulmuştur.

Yeni öğrencilerimize Moodle hakkında kısa bilgi:

Moodle, üniversitemizin Öğrenci Bilgi Sisteminden ayrı olarak, sadece bölümümüzde kullanılan ikinci bir eğitim yönetim sistemidir.  Bu sistemde genellikle bölümümüz öğretim elemanlarımızın dersleri bulunmaktadır. Biz bu sistemi, derslerimizle ilgili plan, iletişim ve paylaşım amacıyla kullanmaktayız.

Ayrıca sınav, burs, staj, öğrenci değişimi gibi bir çok önemli konudaki duyurular da bu sitenin ana sayfasından yapılmaktadır.  

Burada yapılan her duyuru resmi olarak size iletilmiş sayılır. Bu nedenle, üniversitemizin web sitesi ve Öğrenci Bilgi Sisteminin yanısıra, en az 2 günde bir bu siteye de girip, duyuruları ve mesajları kontrol ediniz.

Kullanıcı adınız ÖĞRENCİ NUMARANIZdır, şifre ise öğretim elemanlarınca size bildirilecektir. İlk girişte şifrenizi değiştirmeniz gerekmektedir.

Derslerinize ise DERSKODU- kayıt şifresiyle kayıt olabilirsiniz. Ör/      BM101-

Moodle ile ilgili sorunlarınızı buradan mesajla iletebilirsiniz, çözemezseniz Müh. Haluk Seçilmiş 'e danışınız.