Site haberleri

Adres ve İletişim bilgileri Güncelleme

Picture of Mersin BM Moodle Yöneticisi
Adres ve İletişim bilgileri Güncelleme
by Mersin BM Moodle Yöneticisi - Tuesday, 5 November 2019, 2:01 PM

Sevgili Öğrencilerimiz,

Bölümümüz ve Öğrenci İşleri ile iletişimde bir sorun yaşamamanız için ÖİBS-Öğrenci Bilgi Sistemindeki bilgilerinizi güncelletiniz.

Konu: Adres ve İletişim bilgileri Güncelleme

DAĞITIM

Üniversitemiz 2019-2020 Eğitim-Öğretim Akademik yılı bilindiği üzere 2  Eylül 2019 tarihinde başlamış, gerek Akademik gerekse idari süreçlerle Güz dönemi eğitim  öğretim faaliyetleri devam eden/yeni kayıtlanan öğrencilerle bir bütün halinde sürmektedir. Öğrencilermizin eğitim öğretim hayatında ilk kayıtlandıkları tarihten mezun oluncaya kadar  kayıtlı olduları Programlarda öğrencilik durumları gereği mevzuatllara bağlı olarak bir çok işlem yapılmakta gerek Başkanlığımız gerekse Okullarımız tarafından öğrenciler bilgilendirilmektedir. Bilgilendirilmeler Üniversitemiz Ön Lisans Lisans ve Lisansüstü Eğitim Öğretim ve Sınav Yönetmeliklerine göre sms yada beyanda belirtilen adreslerine yapılmakta bununla beraber eğitim öğretim faaliyetlerinin  hızlı, düzenli ve sorunsuz olması sağlanmaktadır.

Buna bağlı olarak söz konusu adres ve iletişim bilgilerinin yapılan tespitlerde güncel olmadığı görülmüştür. Buna bağlı olarak güncelleme ihtiyacı ortaya çıkmış bu amaçla Birimlerin  Üniversitemiz Mersin Üniversitesi Ön Lisans ve Lisans Eğitim Öğretim ve Sınav Yönetmeliği 48. Madde, Mersin Üniversitesi Lisansüstü Eğitim Öğretim ve Sınav  Yönetmeliği  22,67 Maddeleri gereği kayıtlı olan öğrencilerin adres ve iletişim bilgilerini güncelletmeleri hususunda ilan/duyuruların Akademik Danışman başta olmak üzere Bölümlerde yapılması,.beyan edilen adres ve iletişim bilgilerinde hata olması durumunda ilgili Üniversitemiz Yönetmelik hükümleri ile öğrencilerimizin yasal zorunluluğu olan 7201 sayılı Tebligat Kanunu 35. Maddesi ve diğer hükümlerinde belirtilen beyan zorunluluğu esas olmak üzere güncelletilmesinin sağlanması hususunda;

Bilgilerinizi ve gereğini rica ederim.   

e-imzalıdır

Prof. Dr. Mehmet İsmail YAĞCI

Rektör a.

Rektör Yardımcısı